Historia Klubu Sportowego Serniki

Tradycje piłkarskie w gminie Serniki sięgają lat 80-tych. W sezonach  88/89, 89/90, 90/91 istniał klub LZS Serniki, który po dwóch sezonach gry w B-klasie awansował do A-klasy. Po tym awansie zespół rozpadł się, kilku podstawowych zawodników dostało wezwanie do wojska. Z powodu braków kadrowych zespół wycofał się z rozgrywek. W sezonach 04/05, 05/06, 06/07, 07/08 klub LKS Serniki ponownie grał w rozgrywkach LZPN w B-klasie. Po rundzie jesiennej w sezonie 07/08 zespół wycofał się z rozgrywek, powodem również były braki kadrowe. Warto też wspomnieć, iż w naszej gminie odbywa się co roku Gminny Turniej Piłki Nożnej, w którym biorą udział drużyny z poszczególnych miejscowości z gminy Serniki. Na tym koniec historii przejdźmy do teraźniejszości. Pomysłodawcą stworzenia Klubu Sportowego Serniki jest pan Józef Barszczyk. Widział on potencjał sportowy młodych ludzi oraz dostawał sygnały od ambitnej młodzieży, aby powstała drużyna piłkarska w naszej gminie. W związku z zaistniałą sytuacją pan Barszczyk porozumiał się z miejscowym nauczycielem wychowania fizycznego Mateuszem Lejkowskim, który został trenerem zespołu. Formalnym utworzeniem klubu zajęło się Stowarzyszenie „Wspólny Cel”, gdzie na zebraniu założycielskim w dniu 24.07.2015 roku wybrano zarząd w składzie:

Prezes – Józef Barszczyk

Zastępca prezesa – Wojciech Szalast

Sekretarz – Mateusz Lejkowski

Członkowie zarządu: Marek Skubisz oraz Mirosław Woźniak

Mając grono pasjonatów piłki nożnej oraz młodzieży rozpoczęto treningi. Mecze odbywają się na boisku w Sernikach, które zostało powiększone oraz postawiono barak, który pełni funkcje szatni, doprowadzono również wodę . W sezonie 2015/2016 do składu drużyny należeli: Mateusz Stępień, Marcin Włodarczyk, Marcin Zbiciak, Jędrzej Barszczyk, Maciej Barszczyk, Mateusz Lejkowski, Krzysztof Operacz, Dawid Woźniak, Marcin Rybicki, Michał Włodarczyk, Grzegorz Dajek, Karol Ondra, Dawid Sieniak, Marcin Oniszko, Mariusz Jankowski, Dominik Strachowski, Mikołaj Barszczyk, Sylwester Kaźmierski, Jacek Urban, Krzysztof Kozak, Paweł Augustyniak, Wojciech Szalast, Karol Budzyński, Mariusz Serwin, Tomasz Błaszczak, Bartłomiej Szumiła, Mateusz Rybicki. Przed rundą wiosenną do zespołu dołączyli: Mariusz Wójcik, Damian Kaczor, Michał Sagan oraz Mateusz Zbiciak. Funkcje kierownika drużyny pełni pan Prezes, a kapitanem drużyny jest Wojciech Szalst. W tym też sezonie klub przystąpił do rozgrywek LZPN w B-klasie grupie Lublin III. Pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2015/2016 odbył się 6 września w Sernikach, przeciwnikiem była drużyna LKS Kamionka. W tym meczu odnieśliśmy porażkę 1 – 5, a strzelcem pierwszej historycznej bramki był Mateusz Rybicki. Na pierwsze zwycięstwo czekaliśmy do następnej kolejki. W meczu rozegranym 13 września w Radawcu Dużym wygraliśmy z drużyną KS Uniszowice 3 – 0, a strzelcami bramek byli: Marcin Oniszko, Sylwester Kaźmierski oraz Grzegorz Dajek. W debiutanckim sezonie wygraliśmy 3 mecze, 1 zremisowaliśmy oraz 12 razy schodziliśmy pokonani. Ostatecznie skoczyliśmy rozgrywki na 8 miejscu, mając taką samą liczbę punktów co drużyna z 7 miejsca, ale przegraliśmy przez gorszy bilans bramkowy w meczach bezpośrednich.(http://www.90minut.pl/)

Kolejny sezon gry przed nami, a w nim będziemy pisać dzieje naszej drużyny.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
29f97ccbb8329d15c8936ed9034310f89ddfef2c
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera